ПП "Брикетуючі технології"

Комплекс обладнання для виготовлення паливних брикетів та гранул

Переробка деревини

Енергетичний потенціал деревної біомаси в Україні в даний момент дозволяє активно розвивати напрямок альтернативного палива, зокрема твердого біопалива. Наразі на енергетичні потреби в Україні використовується лише близько 10 % загального потенціалу біомаси, та ці потреби невпинно зростають, збільшуючи попит на тверде біопаливо.

Такий вид твердого палива має високу конкурентоспроможність порівняно з іншими видами традиційного палива. Найбільш широко застосовують тверде біопаливо, виготовлене з рослинних відходів у вигляді пелет та брикетів.

Відходи деревини в лісовому господарстві, деревообробній та целюлозно-паперовій промисловості є відмінним джерелом біомаси для виготовлення паливних брикетів та пеллет як основного виду діяльності. Також деревообробні підприємства, столярні майстерні, розпилочні цеха, лісопильні заводи, меблева промисловість можуть вирішити питання утилізації деревообробних відходів - залишки твердих та м’яких порід масиву, ДСП, МДФ, у вигляді стружки, опилок, щіпи, тріски,  за допомогою пресування цих відходів у брикети або пелети.

Пелети – це спресовані частинки рослинного походження, що використовуються в котлах з автоматизованою системою палива.

Брикети типу NESTRO – мають циліндричну форму, виробляються на ударно-механічних пресах ПБУ. Перевагами брикетів типу NESTRO є невисока собівартість та достатньо висока щільність (1,0-1,15 т/м3 ).


Порівняльна характеристика деревини та брикетів і пелетів з деревини

Вид палива Вологість, % Зольність, % Теплотворна здатність, МДж\кг Щільність, т\м3
Гілки плодових дерев 20 - 10,5 -
Виноградна лоза 20 - 14,2 -
Тріска дерев, тирса 40-45 2 10,5-12 -
Брикети з деревини 7-8 - 16,8-21,0 1,15
Пелети з деревини 9-10 1 17,5-19,5 1,25


Технологія виробництва брикетів та пелет включає в себе 3 основні процеси: